Lovćen se vraća u Evropu, pitanje trenera ipak nije riješeno

Rukometni klub Lovćen biće jedini crnogorski predstavnik u evropskim takmičenjima za muškarce naredne sezone.

Naš vicešampion i osvajač Kupa prijavio se za učešće u EHF Evropskom kupu, a takmičenje će početi od drugog kola.

Od prvog kola krenuće 26 timova, žrijeb je obavljen juče, dok će Lovćen protivnika dobiti 20. septembra.

U drugom kolu naći će se 13 pobjednika prvog kruga kvalifikacija i još 51 tim. Prvi mečevi igraće se 29/30. oktobra, revanši sedam dana kasnije. Lovćen je posljednji put u Evropi nastupao u sezoni 2019/20, kada je u prvom kolu EHF kupa ubjedljivo eliminisan od Vojvodine. Oba meča odigrana su u Novom Sadu – ,,lale“ su slavile 38:23 i 41:29.

Najveći crnogorski klub još nije riješio pitanje trenera za narednu sezonu. U finišu sezone raskinuta je saradnja s Duškom Milićem, čije je mjesto do kraja takmičarske godine zauzeo sportski direktor Petar Vujanović.

Krajem juna pojavila se informacija da će novi šef struke tima iz prijestonice biti Igor Marković, koji je minule sezone u dresu Lovćena završio igračku karijeru.

Pregovori između ,,crvenih“ i klupske legende, međutim, nijesu završeni dogovorom, pa će nekadašnji četvrtfinalista Lige šampiona do kraja mjeseca za trenera promovisati neko druge ime.