Liga šampiona: Rukometašice Budućnosti startovale pobjedom!

Rukometašice Budućnosti pobijedile su Kopenhagen 29:27 na startu glavne faze Lige šampiona.

Podgoričanke su ispunile očekivanja protiv Kopenhagena, stigle su do željene pobjede i postavile kurs ka nekom od prva dva mjesta pred četvrtfinale Lige šampiona.

Izabranice Dragana Adžića kontrolisale su dešavanja u Morači, na kraju su stigle sigurno do pobjede.

“Apsolutno smo zadovoljni, bodovi su jako bitni. Kopenhagen je jak rival, nijesmo dugo igrali utakmicu i potpuno sam zadovoljan učinkom. Naravno u svakom segmentu ćemo napredovati i sigurno da će to biti bolje već protiv Rostova, koji je jedna sjajna ekipa. Veliki izazov za nas!” kazao je Dragan Adžić nakon meča.

Rukometašice Budućnosti su tokom prvog poluvremena imale i do četiri gola prednosti, a nakon 30 minuta 15:12 je bio rezultat.

Budućnost je u posljednjih šest minuta ušla s maksimalnih pet golova viška i mirno privela meč kraju.

Podgoričanke su sada prve u grupi 1 sa osam bodova, Mec i Rostov su sakupili po sedam.