Liga šampiona: Plave srušile FTC, sa plus tri putuju u Mađarsku

Susret u Podgorici protekao je u čvrstoj igri sa obje strane, a ''plave'' su u tri navrata imale četiri gola prednosti

Rukometašice Budućnosti savladale su Ferencvaroš 22:19 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Susret u Podgorici protekao je u čvrstoj igri sa obje strane, a ”plave” su u tri navrata imale četiri gola prednosti.

Šest minuta prije kraja prvog poluvremena FTC je vodio 6:5, da bi izabranice Bojane Popović do odlaska na odmor napravile seriju 6:1 za vrlo povoljnih 11:7 pred nastavak susret.

Crnogorski prvak je u 37. minutu posljednji put imao plus četiri (14:10), pošto je uslijedio period bolje igre mađarskog predstavnika.

Sa šest uzastopnih golova, FTC je preokrenuo na 16:14, ali Budućnost je našla način da odgovori i ponovo vrati prednost.

Uz vrlo koncentrisan pristup u završnici, ”plave” su smogle snage da meč riješe u svoju korist sa pristojnom razlikom.

Najefikasnija u sastavu Budućnosti bila je Jovanka Radičević sa sedam pogodaka, pet je dodala Ema Ramusović, a četiri Alison Pino.

Emili Belk sa pet golova predvodila je FTC.

Revanš u Budimpešti je na rasporedu 13. marta.