Liga Šampiona: Budućnost poražena u Rumuniji

Domaće su zaslužile trijumf, jer su vodile od početka do kraja, a ''plave'' su samo smogle snage da jednom izjednače, i to na 1:1

U prva tri meča u trenerskoj karijeri, Bojana Popović je upisala sva tri moguća skora – nakon što je na klupi Budućnosti pobijedila Borusiju Dortmund i remizirala sa Brestom, legenda svjetskog rukometa je danas prvi put osjetila gorčinu poraza.

U zaostalom meču sedmog kola Lige šampiona, Podgoričanke su izgubile na gostovanju Ramniku Valčei 25:23.

Domaće su zaslužile trijumf, jer su vodile od početka do kraja, a ”plave” su samo smogle snage da jednom izjednače, i to na 1:1.

Valčea je nekoliko puta imala plus četiri, a Budućnost je zaprijetila sredinom 2. poluvremena, kada je prišla na 17:16, 18:17 i 19:18.

Ali, pet minuta nije dala gol, što je rumunski tim iskoristio da se vrati na četiri razlike (22:18) i riješi pitanje pobjednika.

U redovima Budućnosti, koja je posljednjih 14 minuta igrala bez Katarine Džaferović (tri isključenja), najefikasnije su bile Alison Pino i Jovanka Radičević sa šest, te Majda Mehmedović sa pet golova.

Najtrofejniji crnogorski klub već u subotu dočekuje Odenze.