Liga Šampiona: Budućnost osam sekundi prije kraja spasila bod

Vodile su čitav meč, imale i plus sedam, ali su na kraju morale da spasavaju bod.

Rukometašice Budućnosti na gostovanju Brestu golom Jovanke Radičević osam sekundi prije kraja stigle su do remija (28:28).

Budućnost je u većem dijelu meča bila u vođstvu, koje je na poluvremenu iznosilo sedam golova (18:11).

Domaćin je u drugom poluvremenu uspio da se vrati u meč i 40 sekundi prije kraja ponovo povede 28:27.

Budućnost je imala posljednji napad, koji je uspjela da ga realizuje i osvoji bod.

Najefikasnije u podgoričkom timu bile su Itana Grbić i Jovanka Radičević sa po šest, dok su po četiri pogotka postigle Ema Ramusović i Nikolina Vukčević.

U domaćem timu po pet pogodaka postigle su Ana Gros i Paulina Katanea sa po pet pogodaka.

Budućnost će takmičenje u Ligi šampiona nastaviti 20. januara odgođenom utakmicom sa rumunskom Vlčeom u gostima, a tri dana kasnije u Podgoricu dočekuje danski Odenze.