Srijeda, 24 Aprila, 2024

Liga Evrope: Di Marija odveo Juventus u osminu finala Lige Evrope

Fudbaleri Juventusa savladali su Nant 3:0 i izborili plasman u osminu finala Lige Evrope.

Iskusni Argentinac Di Marija upisao je het-trik.

Dalje ide i Sporting koji je u Danskoj preslišao Midtjland sa 4:0, a bez iznenađenja prošao je i dvomeč PSV-a i Sevilje.

Španski tim je nekako sačuvao prednost iz prve utakmice (3:0), pošto je revanš u Ajndhovenu pripao “filipsovcima” 2:0.

Čekalo se na pogodak do 77. minuta, a onda u manje od tri minuta Luk de Jong dva puta trese mrežu Sevilje – u 77. i 80. minutu. Međutim, drugi gol je nakon VAR intervencije poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavljen je u petom minutu nadokande, strijelac za domaće bio je Silva.