Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Liga 1: Jovetić konačno starter, Monako sa devetoricom savladao Strazbur

Stevan Jovetić je prvi put ove sezone bio starter u dresu Monaka, u pobjedi tima iz Kneževine 3:2 nad Strazburom.

Jovetić, Foto: Twitter

Crnogorski reprezentativac odigrao je 60 minuta, a na startu meča imao je dobru priliku, kada je šutirao pored stative.

Odličnu igru u prvom dijelu utakmice Monako je krunisao golovima Ben Jedera i Agilara, ali je u prvoj akciji u nastavku Strazbur smanjio preko Čahirija.

Ipak, u 53. minutu Ben Jeder je još jednom pogodio, a nakon toga su počeli problemi za Monako.

Čouameni je dobio drugi žuti karton dva minuta kasnije, dok je Disasi skrivio penal i bio isključen, pa je ekipa sa Azurne obale ostala sa devet igrača u polju.

Strazbur je smanjio na 3:2 sa 11 metara, ali je Monako i sa dvojicom igrača manje na terenu uspio da sačuva prednost.

Ekipa Nika Kovača ima 10 bodova iz pet mečeva i trenutno je na petom mjestu tabele Lige 1.