LE: Sevilja kaznila promašaje Junajteda, De Jong zaustavio đavole

Sevilja je stvorena za Ligu Evrope. Tim iz Andaluzije je opet u finalu, u petak će se boriti za šesti trofej.

De Jong, Foto: AFP

Sevilja je u polufinalu pobijedila Mančester junajted sa 2:1, uz mnogo sreće i zahvaljujući briljantnom izdanju golmana Jasina Bonua.

Marokanac je kod rezultata 1:1 skinuo četiri zicera, branio sve i omogućio svom timu da ostane u životu.

U 79. minutu Junajted je dobio bolnu kaznu za promašaje…

“Đavoli” su odlično počeli meč i poveli golom Bruna Fernandeša iz penala, koji je izborio Rašford, u devetom minutu.

Sevilja je izjednačila nakon lijepe akcije, asistencije Reguilona i efektne realizacije Susa.

U nastavku je viđena revija promašaja – Marsijal, Rašford, Grinvud – i sjajnih odbrana Bonua, sve do 79. minuta, kada je Sevilja otvorila put do finala.

Sa desne strane je ubacio Navas, a Lindelof i Van Bisaka ostavili samog Luka de Jonga koji je glavom savladao De Heu za 2:1.

Sevilja će u finalu igrati sa pobjednikom meča Inter – Šahtjor, koji se igra u ponedjeljak od 21 sat.