LE: Poker Šahtjora protiv Bazela, Okampos u završnici odveo Sevilju u polufinale

Ukrajinski prvak je nastavio sa sjajnom igrom, a u četvrtfinalu je bio bolji od Bazela - 4:1 (2:0), dok je Sevilja bila bolja od Vulverhemptona 0:1

Fudbaleri Sevilje i Šahtjora kompletirali su listu učesnika polufinala Lige Evrope.

Patrik, Foto: AFP

Ukrajinski prvak je nastavio sa sjajnom igrom, a u četvrtfinalu je bio bolji od Bazela – 4:1, dok je Sevilja bila bolja od Vulverhemptona 0:1.

Šahtjor nije imao problema protiv Švajcaraca koji su bili lak zalogaj.

Već u 2. minutu tim iz Donjecka je poveo. Nakon kornera strijelac je bio Žunior Moraeš.

Ukrajinski tim nastavio je da dominira na terenu, a u 22. stigao je do 2:0.

Dobar udarac Tajsona sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila defanzivca Bazela i završila iza leđa Đorđa Nikolića.

Šahtjor je nastavio da uništava Bazel. Poslije par dobrih prilika, Ukrajinci su u 74. došli do 3:0.

Sa bijele tačke siguran je Alan Patrik.

Četvrti gol za Šahtjor djelo je Dodoa u 89. minutu.

Bazel je ipak uspio da postigne počasni gol i to u drugom minutu sudijske nadoknade. Strijelac je bio van Volfsvinken.

Šahtjor će u polufinalu igrati protiv Intera.

Mnogo uzbudljivije je bilo u duelu Sevile i Vulverhemptona. Nakon 90 minuta, španski tim je slavio – 1:0.

Vukovi su mnogo bolje otvorili meč, a već u 13. minutu su mogli do gola.

Ipak, Himenez nije uspio da realizuje penal.

Nakon toga, Sevilja je preuzela konce igre u svoje ruke.

Španci su dominirali, stvarali šanse, ali su gol ”tek” postigli u 88. minutu. Strijelac je bio Lukas Okampos.

Za plasman u finalu Sevilja će se boriti protiv Mančester junajteda.