LE: Inter slavio protiv Bajera, Junajted na krilima Fernandesa kroz produžetke do polufinala

Inter i Mančester junajted plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

Fernandes, Foto: AFP

Inter je pobijedio Bajer Leverkuzen 2:1, dok je Junajted kroz produžetke savladao Kopenhagen golom Bruna Fernandesa s bijele tačke, čime su ovjerili plasman u polufinale drugog po rangu evropskog takmičenja.

“Neroazuri” su bili mnogo bolji rival i u 15. minutu Nikolo Barela doveo je ekipu Antonija Kontea u vođstvo.

Šest minuta kasnije, Romelu Lukaku je bio snažniji od svog čuvara i duplirao prednost Intera.

Potom je Belgijanac propustio veliku šansu, da bi Kai Haverc u 24. smanjio na 2:1.

Inter je do kraja propustio mnogo prilika da dođe do sigurnijeg trijumfa, a dva puta je sudija Del Sero nakon sviranih penala gledao snimke i mijenjao odluke.

Solskjerov tim je djelovao umorno, nije imao ritam kao u Premijer ligi, nakon pauze, ali je, i pored toga, mogao ranije da riješi meč.

Junajted je u finišu prvog dijela postigao gol, ali je VAR pokazao da je Mejson Grinvud bio u ofsajdu.

Bruno Fernandeš je u nastavku pogodio stativu sa 25 metara, šanse su imali Mata, Marsijal…

Kopenhagen je bio čvrst rival, imao je nekoliko interesantnih situacija pred golom rivala, ali nije pokazao dovoljno u ofanzivnom dijelu da bi napravio senzacionalni korak do polufinala.

Za plasman u finale Inter će igrati sa pobjednikom meča Šahtjor – Bazel, dok će Junajted čekati pobjednika meča Sevilja – Vulverhempton koji se igraju sjutra od 21 sat.