”Lavovi” u goleadi savladali Iran za prvi trijumf na SP

''Lavovi'' su slavili 34:31

Rukometna reprezentacija Crne Gore je savladala Iran u 2. kolu Svjetskog prvenstva. “Lavovi” su u Krakovu slavili 34:31 nakon bolje igre tokom cijelog meča.

To je prvi trijumf crnogorskih rukometaša na šampionatu, nakon startnog poraza od Španije 30:25.

Crnogorski rukometaši su većim dijelom meča kontrolisali dešavanja na parketu, ali su tek u samom finišu uspjeli da slome otpor rivala.

Odbrana nije bila na svom nivou,ali su Branko i Miloš Vujović, uz Nebojšu Simia nosili “lavove”. U desetom minutu imali smo pluc četiri (9:5), a na poluvremenu tri gola prednosti (19:16).

Iran, se međutim, nije predavao, pa je nakon serije 4:0 izjednačio (20:20) u 35. minutu.

Bilo je i 21:21, nakon čega je Crna Gora reagovala i serijom 3:0 povela 24:21.

Crna Gora je otpro rivala definitvno slomila ssa tri vezana pogotka za 32:27 u 55. minutu.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Miloš Vujović sa deset, dok je gol manje dodao Branko Vujović, koji je proglašen za igrača utakmice.

Istakao se i Radojica Čepić sa četiri, dok su po gol manje postigli Božo Anđelić i Nemanja Grbović.

Golman Nebojša Simić meč je završio sa 12 odbrana.

U iranskoj selekciji najbolji je bio Mohamadrez Oraei sa sedam, dok je gol manje postigao Poja Noruzinežad.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak u 18 sati, igrati sa Čileom.
Tok meča

Kraj meča – Crna Gora je savladala Iran 34:31 za prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu.

33:29 – Još manje od dva i po minuta prije kraja. Crna Gora ima četiri gola prednosti.

32:27 – Branko Vujović donosi plus pet, “lavovi” idu ka trijumfu.

31:27 – Četiri gola razlike nakon što je Miloš Vujović iskoristio sedmerac.

29:26 – “Lavovi” čuvaju tri gola prednosti.

28:25 – Gol Grbovića iz ne baš lake pozicije.

27:25 – Lasica je bio siguran sa krila, potom mini serija 2:0 protivnika.

25:22 – Majstorija Božovića, opet je plus tri.

24:21 – Reakcija “lavova” koji opet imaju tri gola prednosti nakon pogodaka Branka Vujovića. Iran ima tajm-aut.

21:20 – Čepić se upisao, prekinuo je seriju Irana.

20:20 – Roganović je tražio tajm-aut nakon serije protivnika 4:0.

20:19 – Branko Vujović je golom otvorio drugi dio, Iran je potom postigao tri gola i prišao na jedan razlike.

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

Poluvrijeme – Crna Gora vodi protiv Irana 19:16. Miloš Vujović je postigao sedam golova, četiri je upisao Branko Vujović.

19:15 – Branko Vujović održava prednost od četiri gola naše selekcije.

16:12 – Sedmi gol Miloša Vujovića za plus tri, pa Anđelić vraća četiri gola prednosti.

14:11 – Čepić je pronašao put do mreže i postigao drugi gol, potom se upisao i Branko Vujović.

12:11 – Serija Irana 3:0, sada je samo jedan razlike za našu selekciju.

12:10 – Nastavlja se serija Miloša Vujovića, postigao je šesti gol. Potom je Iran pogodio dva puta zaredom za minus dva.

11:7 – Smanjio je Iran nakon tajm-auta, ali je Anđelić odmah uzvratio. Miloš Vujović je postigao pet od 11 golova “lavova”.

9:5 – Dva vezana gola Vujačića, pogodio je i Miloš Vujović – Crna Gora ima četiri gola prednosti, pa je Vujović tražio tajm-aut.

6:4 – Miloš Vujović je pogodio iz peterca, onda i u kontri.

4:3 – Prvi put vode “lavovi”, Miloš Vujović je bio siguran iz kontranapada.

3:3 – Branko Vujović se upisao dva puta za novo izjednačenje.

1:2 – Dva brza gola Iranaca, za Crnu Goru je pogodio Čepić.

1′ – Počeo je meč u Krakovu.

Najava meča

Crnogorski rukometaši od 18 sati igraju drugi meč na Svjetskom prvenstvu.

Nakon poraza od Španije (30:25) protivnik timu Zorana Roganovića je Iran, koji vodi legendarni crnogorski stručnjak Veselin Vujović.

“Lavovima” pripala uloga favorita, a Iranci su u prvom kolu nakon mnogo uzbuđenja bili bolji od Čilea 25:24.

“Za ovo prvenstvo smo postavili visoke ciljeve – želimo u četvrtfinale, koje bi nam omogućilo da sanjamo o Olimpijskim igrama. Propustili smo prvu priliku da lakše dođemo do tog cilja, ali od sljedeće utakmice moramo da budemo puno koncentrisaniji i spremniji, jer će biti teško. Znamo šta želimo, nadam se da ćemo u pojedinim momentima imati i više sreće”, rekao je Miloš Vujović.

Naša selekcija posljednji meč u grupi igra u ponedjeljak sa Čileom (18 sati).

Tri prvoplasirane ekipe iz grupe idu u narednu rundu.