“Lavice” poražene od domaćina Francuske

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske 25:20 u posljednjem kolu grupe B Evropskog prvenstva i glavnu rundu takmičenja počeće bez bodova.

Rukometašice Francuske su od starta dobro počele.Već u 5. minutu bilo je vođdžstvo 4:0.
Mehmedović je pogodila jedan šit i prekinula agoniju sa 5:1.
“Lavice” nakon toga nastavljaju da nižu šuteve pa su tu Raičević, Radičević, Kaća Bulatović.
U 25. minutu Francuska je vodila sa 13:6.“Lavice” neubjedljive u oba pravca, rivalkama su dozvolile previše lakih golova, pritom promašile i dva sedmerca.
Rukometašice Crne Gore drugo poluvrijeme otvorile su sa dvije igračice manje. Bez problema Francuskinje drže visoku prednost od 20:13.
U 50. minutu Crna Gora je bila na tri gola manje od protivnika.
Međutim, pred sam finiš utakmice Francuskinje vode 24:19. Utakmica se završava rezultatom 25:20.
Crnu Goru u četvrtak očekuje Švedska za dalju borbu i mogući plasman u polufinale , ako ostvari tri uzastopne pobjede.