”Lavice” bolje od Njemačke u Štutgartu

Bila je to uspješna provjera "Lavica" za Svjetsko prvenstvo, koje će od 30. novembra do 15. decembra biti odigrano u Japanu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Njemačku u Štutgartu, rezultatom 33:29 (17:16).

Bila je to uspješna provjera “Lavica” za Svjetsko prvenstvo, koje će od 30. novembra do 15. decembra biti odigrano u Japanu.

Reprezentacija u petak putuje za Japan, a prvi meč odigraće 30. novembra protiv Senegala.

Rivali crnogorskim rukometašicama u grupi bićejoš i Kazahstan, Mađarska, Rumunija i Španija.

Plasman u glavnu rundu izboriće tri prvoplasirane selekcije iz grupe.

Na predstojećem šampionatu u Japanu cilj je osvajanje jednog od prvih sedam mjesta koje donosi plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju naredne godine.