Lacio nanio prvi poraz Interu

Lacio je savladao Inter u derbiju 8. kola, došao je do tri boda iako je na poluvremenu bio u minusu.

Rimljani su slavili 3:1, a aktuelni šampion je vodio od 12. minuta i gola Ivana Perišića iz penala.

Rezultat se nije mijenjao sve do 64. minuta i jedanaesterca na drugoj strani, kada je siguran izvođač bio Ćiro Imobile.

Tada se rasplamsala borba, čak je bilo i incidenata na terenu poslije drugog pogotka domaćina.

“Nebesko-plavi” su, naime, krenuli u kontranapad, nisu htjeli da izbace loptu iako je protivnički igrač ležao na terenu.

Felipe Anderson je matirao Samira Handanovića, nakon čega je na terenu viđen pravi haos, začinjen sa četiri žuta kartona.

Inter je poslije toga izgubio glavu, do kraja se upisao i Sergej Milinković-Savić…