La Liga: Real preživio Uesku, Varan režirao preokret

Real je smanjio zaostatak za Atletikom na sedam bodova, s tim da "kolćonerosi" imaju dva meča manje - u ponedjeljak će igrati sa Seltom

Real je preživio gostovanje Ueski, preokretom i zahvaljujući Rafaelu Varanu slavio 2:1.

Sa samo 17 igrača na raspolaganju, od kojih su na klupi bili članovi B tima – Marvin i Ćust Garsija, te dva rezervna golmana Lunjin i Altube, ”merengesi” su imali mnogo problema protiv motivisanog domaćina.

Ueska je povela u 48. minutu golom Galana, da bi Real novog velikog kiksa i neočekivanog poraza spasao štoper.

Varan je sedam minuta kasnije izjednačio – ubacio je loptu u mrežu, nakon što je Benzema pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Šest minuta prije kraja opet je bio na pravom mjestu da pogodi gol, a prethodno je golman Fernandes zaustavio šut glavom Benzeme.

Real je smanjio zaostatak za Atletikom na sedam bodova, s tim da ”kolćonerosi” imaju dva meča manje – u ponedjeljak će igrati sa Seltom.