La Liga: Benzema preokrenuo za trijumf Reala

Fudbaleri Reala ostvarili su pobjedu u Madridu gdje su savladali Eibar 2:1 nakon preokreta.

Eibar je u 37. minutu uspio da stigne do iznenađujućeg vođstva kada je Mark Kardona savladao nemoćnog Navasa. Nakon toga je na scenu stupio fantastični Karim Benzema.

Francuz je zatresao mrežu Marka Dmitrovića već u devetom minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Sreća ga nije poslužila ni početkom drugog poluvremena kada je sudija Gonzales nakond odgledanog VAR snimka nije priznao njegov pogodak.

Međutim, to kao da ga je naljutilo, pa je u 59. minutu Benzema postigao regularan gol kada je glavom pogodio za 1:1, da bi onda uslijedio totalni preokret u 81. minutu igre kada je novim golom donio čitav plijen ekipi Zinedina Zidana.