Subota, 20 Aprila, 2024

La liga: Atletiko na Suarezov pogon odbranio prvo mjesto

Čovjek odluke u ekipi našeg Stefana Savića, koji je odigrao svih 90 minuta, bio je Luis Suarez. Urugvajski reprezentativac dao je prva dva gola za “kolćonerose”, u 41. i 59. minutu

Atletiko Madrid pobijedio je Elče 3:1 i odbranio prvo mjesto u La Ligi nakon 14. kola.

Čovjek odluke u ekipi našeg Stefana Savića, koji je odigrao svih 90 minuta, bio je Luis Suarez.

Urugvajski reprezentativac dao je prva dva gola za “kolćonerose”, u 41. i 59. minutu.

Boje je smanjio pet minuta kasnije, a sve dileme oko pobjednika otklonio je Dijego Kosta sa penala, 10 minuta prije kraja.

Atletiko ima tri boda više od Sosijedada i Reala, s tim da je tim iz San Sebastijana odigrao dva, a gradski rival Madriđana jedan meč više.

Elče je u donjem dijelu tabele, na 15. mjestu, sa 14 bodova.