Kvalifikacije za SP: Brazil ređa pobjede, Argentina u 94. ostala bez tri boda

Nejmar Brazil, Foto: You tube

Fudbalska reprezentacija Brazila savladala je Paragvaj rezultatom 2:0 i zadržala perfektan učinak u južnoameričkim kvalifikacijama za plasman na Mundijal u Kataru naredne godine.

Šesti trijumf Brazilcima u isto toliko mečeva donijeli su Nejmar u četvrtom i Paketa u 93. minutu.

Argentina je šokantno ostala bez cijelog plijena u Barankilji.

”Gaučosi” su poslije desetak minuta igre protiv Kolumbije vodili sa 2:0 golovima Romera i Paredesa.

Početkom nastavka domaća selekcija je smanjila preko Murijela iz penala, a onda je Borha u 94. minutu postavio krajnjih 2:2.

To je treći remi Argentinaca u tekućem ciklusu, ali sa 12 bodova zauzimaju visoko drugo mjesto iza nedodirljivog Brazila.

Čile i Bolivija igrali su 1:1, golova nije bilo u susretu Venecuele i Urugvaja, dok je Peru iznenadio Ekvador u gostima rezultatom 2:1.