Kvalifikacije za EP: Oslabljeni lavovi nemoćni u Rumuniji

Oslabljeni izabranici Zorana Roganovića nijesu imali snage da pariraju do kraja odličnim domaćinima. Naš tim je savršeno otvorio meč, vodio desetak minuta, imao prednost od 5:1 i 6:3, ali onda su Rumuni zaigrali mnogo bolje

Crnogorski rukometaši poraženi su od Rumunije 36:27 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Roganović, Foto: Stefan Ivanović

Oslabljeni izabranici Zorana Roganovića nijesu imali snage da pariraju do kraja odličnim domaćinima.

Naš tim je savršeno otvorio meč, vodio desetak minuta, imao prednost od 5:1 i 6:3, ali onda su Rumuni zaigrali mnogo bolje.

Golman Janku je pravio razliku, a domaći su preokrenuli na 7:6, u finišu poluvremena poveli 16:11, ali se na odmor otišlo sa tri gola razlike za Rumuniju.

Naš sastav dao je prvi gol u nastavku, smanjio na 16:14, ali je na 17:15 sa igračem više dozvolio rivalu da napravi seriju 3:0. U tom su periodu napravili domaći parcijal 9:3 i stvorili nedostižnih 26:18.

Crna Gora naredni meč u kvalifikacijama odigraće šestog januara kada u Podgoricu stiže Švedska, kojoj će „lavovi“ gostovati tri dana kasnije.

Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće po dvije ekipe iz svih osam kvalifikacionih grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

RUMUNIJA – CRNA GORA 36:27 (16:13)

BAJA MARE – Dvorana „Laskar Pana“. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Horvat, Marton (Mađarska). Sedmerci: Rumunija 3 (3), Crna Gora 1 (0). Isključenja: Rumunija 4, Crna Gora 6 minuta.

RUMUNIJA: Janku 2 (13 odbrana), Popesku, Gica 6, Rakocea, Sadoveak 3, Sas, Bužor 8, Dedu 1, Negru 6 (3), Čepregi, Fenići 1, Buzle 1, Kabuc 6, Fotake, Dumitru 1, Talmjer 1.

CRNA GORA: Braunović (dvije odbrane), Anđelić (tri odbrane), F. Vujović 1, Glendža 2, Bakić, Čavor 1, Čepić 2, Radović 1, M. Vujović 4, Kaluđerović 1, Simović, S. Vujović 6, Lasica 4, Grbović 3, Lipovina 2.