Kvalifikacije za EP: Lavovi se razigrali u nastavku i ubjedljivo pobijedili Kosovo

Crnogorski rukometaši pobijedili su u Podgorici Kosovo na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 32:25.

Roganović i lavovi, Foto: Pobjeda.me

Nakon što je na poluvremenu bilo 16:14, “lavovi” su u nastavku dodali gas i došli do sigurnog trijumfa.

Iako su naši momci dobro otvorili utakmicu, dozvolili su rivalu da pred odlazak na odmor uhvati priključak.

Međutim, nakon pauze, pristup je bio mnogo bolji, pa pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Blistao je Nemanja Grbović sa devet golova iz isto toliko šuteva. Po šest su dali Vasko Ševaljević i Miloš Vujović, dok su po četiri dodali Marko Lasica i Stevan Jujović.

Kod gostiju šest golova postigao je Terzići.

Izabranici Zorana Roganovića kvalifikacije će nastaviti u nedjelju gostovanjem Rumuniji.

Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće po dvije ekipe iz svih osam grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.