Kup Italije: Napoliju trofej poslije penal ruleta protiv Juventusa

Nakon 90 minuta nije bilo pogodaka pred praznim tribinama rimskog “Olimpika”. Na penal ruletu u prvoj seriji je golman Napolija Aleks Meret odbranio udarac Dibale, da bi u drugoj preko gola šutirao Aleks Sandro. Sa druge strane Napolitanci su bili sigurni i sa 4:1 došli do šestog trofeja u 10. finalu Kupa

Napoli je osvojio Kup Italije – boljim izvođenjem penala u finalu protiv Juventusa, klub sa juga Italije došao je do šestog trofeja u ovom takmičenju.

Napoli, Foto: AFP

Nakon 90 minuta nije bilo pogodaka pred praznim tribinama rimskog “Olimpika”.

Na penal ruletu u prvoj seriji je golman Napolija Aleks Meret odbranio udarac Dibale, da bi u drugoj preko gola šutirao Aleks Sandro.

Sa druge strane Napolitanci su bili sigurni i sa 4:1 došli do šestog trofeja u 10. finalu Kupa.

Ujedno ovo je i prvi trenerski pehar u karijeri Đenara Gatuza.

Tokom 90 minuta oba tima imali su šanse, možda i bolje Napolitanci jer je prečku pogodio Insinje, a u finišu stativu Elmas.

Na kraju su bili mirniji sa penala i osvojili pehar.