Kup CG: Zeta slavila na Trešnjici, Budućnost pod pritiskom pred revanš

Zeta je pobijedila Budućnost 2:1 na Trešnjici u prvom meču polufinala Kupa Crne Gore u fudbalu. Revanš je pod Goricom petog maja.

Tim Ratka Dostanića drugi put je pobijedio šampiona u samo 15 dana, nakon nedavnog gostujućeg trijumfa u prvenstvu.

Sasvim zaslužena pobjeda Golubovčana, koja je stigla preokretom u prvom poluvremenu – na rani gol napadača gostiju Lazara Mijovića (5. minut) odgovorili su Matija Lambulić u 19. i Vasko Kalezić u 40. minutu.

Domaći su imali veći motiv, pokazali su veću želju za pobjedom, utisak je da su utrošili više energije od Budućnosti i, po zrelim šansama – mogli su čak i ubjedljivije da slave.

Nakon matematičke ovjere titule, s druge strane, Budućnost je očigledno u padu forme. Izabranici Mladena Milinkovića moraće pod hitno da se probude, jer je dupla kruna – prva u istoriji, velika želja svih u podgoričkom klubu.

Ipak, želja fudbalera Zete da svom timu donesu prvi plasman u finale Kupa u samostalnoj Crnoj Gori očigledno je bila jača.