Kup CG: Budućnost i Iskra po planu, Dečić zaustavio Sutjesku, Zeta u nadoknadi obezbijedila polufinale

Danas se igraju četvrtfinalni mečevi Kupa Crne Gore. Zbog situacije s pandemijom koronavirusa samo jedan meč je odlučivao prolazak u polufinale.

Raičković, Foto: FK Budućnost

Fudbaleri Budućnosti su opravdali ulogu favorita i slomili Bokelj u Kotoru 0:6. Strijelci su bili Velizar Janketić u 19., Aleksandar Vujačić u 22. i 60., Lazar Mijović u 26. minutu s bijele tačke, Miloš Raičković u 36. i Viktor Đukanović u 84. minutu meča.

I Iskra je obezbijedila polufinale savladavši Arsenal u Tivtu 0:1, golom Ivana Vukovića već u četvrtom minutu meča.

Najveća senzacija domaćeg šampionata Dečić takođe se plasirao u polufinale, pobijedivši Sutjesku u Tuzima 1:0, a pobjedonosni pogodak postigao je Adrijan Rudović u 75. minutu meča.

U posljednjem četvrtfinalnom meču Zeta je nakon drame u u DG areni savladala Podgoricu 2:3 i kompletirala učesnike u polufinalu. Golubovčani su poveli u 33. minutu preko Janka Simovića, da bi u drugom minutu nadoknade poravnao Nikola Ukšanović. Igrao se 65. minut i Janko Lambulić je ponovo donio vođstvo, da bi Šaleta Kordić ponovo doni izjednačenje u 87. minutu, ali je egal bio kratkog daha budući da je u samo pet minuta kasnije Marko Burzanović u nadoknadi postavio konačan rezultat i plasman u polufinale.

Rezultati 1/4 finala Kupa CG:

Arsenal – Iskra 0:1 (Ivan Vuković 3’)

Bokelj – Budućnost 0:6 (Velizar Janketić 19’, Aleksandar Vujačić 22’, 60’, Lazar Mijović 25’, Miloš Raičković 36’, Viktor Đukanović 84’)

Dečić – Sutjeska 1:0 (Adrijan Rudović 75’)

Podgorica – Zeta 2:3 (Nikola Ukšanović 45+2’, Šaleta Kordić 86’ – Janko Simović 33’, Lazar Lambulić 65’, Marko Burzanović 90+2’)