Kraj blistave karijere: Federer ide u penziju poslije Lejver kupa

Jedan od najboljih tenisera svih vremena Rodžer Federer objavio je da će nakon Lejver kupa završiti karijeru.

„Ovo će biti posljednji turnir na kojem ću igrati“, napisao je u oproštajnom pismu javnosti legendarni igrač.

Švajcarac, koji je u karijeri osvojio 20 grend slem titula i koji je dugo smatran najboljim u istoriji bijelog sporta, odlučio je da u 41. godini kaže zbogom tenisu nakon brojnih problema sa povredama i odsustvom sa turnira.

Lejver kup, na kojem ćemo posljednji put na jednom mjestu vidjeti Veliku trojku, igra se od 23. do 25 septembra.

Federer je u objavi o završetu karijere bio izuzetno emotivan…

„Mnogo sam radio da bih se vratio u takmičarsku formu, ali znam limite i kapacitete mog tijela i posljednja poruka je bila jasna. Imam 41 godinu, odigrao sam više od 1.500 mečeva kroz prethodne 24 godine, ali sada moram da priznam da je vrijeme da okončam svoju takmičarsku karijeru“, zaključio je Federer.

Švajcarac je svojevremeno bio vlasnik brojnih rekorda, koje su u međuvremenu srušili Rafael Nadal i Novak Đoković. Ipak, Federer i dalje može da se ponosi činjenicom da je najuspješniji svih vremena na Vimbldonu, gdje je osam puta dolazio do titule.