Utorak, 19 Marta, 2024

Košarkaši Sutjeske drugi balon završili pobjedom

Nakon drugog ''balona'' Sutjeska u ABA2 ligi ima učinak od četiri pobjede i jednog poraza

Košarkaši Sutjeske savladali su danas Vrijednosnice iz Osijeka 73:63 na kraju “balona” u Sarajevu.

Nakon drugog “balona” Sutjeska u ABA2 ligi ima učinak od četiri pobjede i jednog poraza.

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, ekipe su se smjenjivale u vođstvu i Sutjeska je otišla na pauzu sa dva poena prednosti – 35:33.

U drugom poluvremenu je sve došlo na svoje mjesto – Sutjeska je poslije trojke Andreja Vulevića kompletirala seriju 7:0 i prvi put stekla dvocifrenu prednost – 47:36.

Do kraja meča je ekipa uvećavala prednost, nakon poena Miloša Koprivice imala i plus 21 (69:48) i rutinski stigla do pobjede.

Najefikasniji je bio Miloš Koprivica sa 25 poena i devet skokova. Andrej Vulević je imao 11 poena i šest asistencija, a Vladimir Tomašević 11 poena i šest skokova.

Miloš Popović je imao dabl-dabl učinak – 10 poena i 11 skokova.

Milan Lužaić je imao 10, a Miloš Vujović šest poena.