Kopa Amerika: Brazil lako sa Peruom, kiks Kolumbije

Nakon lakog trijumfa nad Venecuelom (3:0) na startu takmičenja, ''selesao'' je kasno sinoć deklasirao i Peru rezultatom 4:0

Nejmar, Foto: Copaamerica.com

Tamo gdje je stala u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru, fudbalska reprezentacija Brazila nastavila je u Kupu Amerike.

Nakon lakog trijumfa nad Venecuelom (3:0) na startu takmičenja, ”selesao” je kasno sinoć deklasirao i Peru rezultatom 4:0.

Aleks Sandro pogodio je za vođstvo poslije desetak minuta igre, pošto se dobro ubacio iz drugog plana.

Peru je imao minimalan zaostatak na poluvremenu, ali je u nastavku doživio debakl.

Redom su pogađali – Nejmar, Everton i Rišarlison.

Bila je ovo deveta uzastopna pobjeda Brazilaca u svim takmičenjima, a šesta u kojoj nisu primili gol.

U grupi B odigrana je još jedna utakmica, Kolumbija i Venecuela remizirale su bez pogodaka.