Petak, 29 Marta, 2024

Kike Setijen oborio rekord i već ušao u istoriju Barse

Vidjelo se od prvog minuta da Setijen insistira na posjedu lopte i strpljivom traženju rupe u gostujućem bunkeru

Španski stručnjak Kike Setijen predvodio je sinoć Barselonu do pobjede nad Granadom (1:0) u debiju na klupi katalonskog velikana.

I ne samo to, Setijen je već nakon prvog meča ušao u nalae kluba sa “Nou Kampa”.

Naime, Barsa je na ovoj utakmici imala čak 1.005 pasova, što je više nego ikada do sada na nekom meču. Vidjelo se od prvog minuta da Setijen insistira na posjedu lopte i strpljivom traženju rupe u gostujućem bunkeru, koji je srušen tek 15 minuta prije kraja, kada je Granada ostala sa igračem manje. Strijelac gola bio je Lionel Mesi.

Ovaj broj pasova je ujedno i drugi najveći u istoriji fudbala. Jedini tim koji je bio uspješniji je Bajern Minhen, koji je u martu 2014. godine ostvario 1.033 dodavanja protiv Herte.

I na trećem mjestu vječne liste je Barselona, koja je imala 988 pasova protiv Levantea u maju 2011. godine, potom slijedi Mančester siti sa 979 dodavanja protiv Bazela u martu 2018. i 942 protiv Svonsija u aprilu iste godine.