Kari nokautirao Boston, Golden Stejt izjednačio u finalu

Voriorsi su savladali Boston u gostima rezultatom 107:97, a Kari stigao do trećeg najboljeg učinka u karijeru u plej-ofu.

Četvrta utakmica finala NBA lige je prošla u znaku Stefa Karija, igrača koji se u trećem duelu povrijedio, čak u jednom momentu bio i pod znakom pitanja za nastavak serije.

Upisao je 43 poena, imao je i 10 skokova i četiri asistencije, pa njegov tim sada ponovo ima prednost domaćeg terena.

“Srce tog momka je nevjerovatno. Njegova energija nas je nosila kada nam je to bilo najpotrebnije. Sada mi moramo njemu da pomognemo”, rekao je o Kariju saigrač Klej Tompson.

Tompson je postigao 18, a Endrju Vigins 17 uz 16 uhvaćenih lopti. Odličan je bio i rezervista Džordan Pul sa 14 poena…

Gosti su u “TD gardenu” do trijumfa stigli serijom 10:0 u posljednjoj četvrtini, Seltiksi nisu imali odgovor, pa sada opet moraju po brejk u San Francisku ako žele da dođu do 18. prstena u istoriji.

“Sve bi bilo drugačije da smo slavili, ali sada je 2:2 i znamo šta moramo da uradimo”, istakao je trener Bostona Ime Udoka.

Džejson Tejtum je upisao 23 poena i 11 skokova, ali je pogodio samo jednom u posljednjoj četvrtini.

Džejlen Braun je dodao 21, a Markus Smart 18, uključujući i trojku pet minuta prije kraja kada je Boston poveo 94:90. Nakon toga je uslijedila serija rivala 10:0…

Naredni meč je u noći između ponedjeljka i utorka (tri sata iza ponoći).