Karate: Bez medalja prvog dana Premijer lige u Parizu

Prvi takmičarski dan Premijer lige u Parizu prošao je bez medalja za crnogorske karatiste.

Hodžić, Foto: Cdm.me

Biserka Radulović u katama zaustavljena je u trećem krugu, a Mario Hodžić u borbama (do 67 kilograma) u prvom.

Članica Budućnosti prvi krug završila je kao prvoplasirana u grupi sa 22,86 bodova.

U drugom je bila drugoplasirana sa 24,72, dok je u trećem osvojila posljednje, osmo mjesto u grupi sa 22,06 bodova.

Hodžić je u prvom kolu izgubio od Fahada Alkathamija iz Saudijske Arabije. Borba je završena neriješeno (2:2), a pobjednik je odlučen zahvaljujući pravilu o prvom osvojenom poenu.

Za drugi takmičarski dan, na tatami će Marina Raković (do 68) i Nikola Malović (do 84).

Prva protivnica Raković biće Vong Čuk Li iz Hong Konga, dok će se Malović boriti protiv kolumbijskog karatiste Ruzberna Hene.