Petak, 19 Aprila, 2024

Kanada sve bliža Kataru, pobjede SAD i Meksika

Kanada nije poražena ni u 11. meču CONCACAF kvalifikacija za Mundijal, pa je sve bliže plasmanu u Katar.

Kanađani su do nove pobjede stigli u Salvadoru – slavili su 2:0 i drže prvo mjesto u grupi sa četiri boda više od rivala.

Fudbaler Bešiktaša Atiba Hačinson je pogodio za 1:0 u 66. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi konačan rezultat postavio Džonatan Dejvid.

Kanada tri kola prije kraja ima 25 bodova, četiri više od Sjedinjenih Američkih Država i Meksika, osam od Paname, koja je u zoni baraža.

SAD nisu imale problema u duelu sa Hondurasom – 3:0.

Veston Mekeni je načeo goste, kasnije su pogađali i Voker Zimerman i Kristijan Pulišić.

“Jenkiji” u posljednja tri duela kvalifikacija igraju sa Meksikom i Kostarikom u gostima, domaćini su Panami…

Meksikanci su sinoć savladali upravo Panamu.

U Meksiko Sitiju je “sombrerosima” za tri boda bio dovoljan pogodak Raula Himenesa iz penala u 80. minutu.

Tabela: Kanada 25, SAD, Meksiko 21, Panama 17, Kostarika 16, Salvador 9, Jamaika 7, Honduras 3.