Petak, 29 Marta, 2024

Kadetkinje na kraju osme, poraz od Rumunije

Ipak, ispostavilo se da nakon povrede prvog srednjeg beka Anđele Milošević, uz probleme sa stomačnim virusom koji je mučio nekoliko igračica, nijesu uspjele da pronađu pravi ritam, pa su poslije pet vezanih poraza, morale da se zadovolje osmim mjestom.

Crna Gora je zauzela osmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Podgorici – u meču za plasman, izabranice trenera Ivana Terzića poražene su od Rumunije 30:24 (15:11).

Utisak je da su naše najbolje kadetkinje mogle više na šampionatu čiji smo domaćini, naročito poslije sjajnog starta i pobjeda protiv Danske i Austrije, iako su plasmanom među osam najboljih izborile plasman na Svjetsko prvenstvo u Gruziji naredne godine.

I u duelu protiv Rumunije ponovile su se greške iz prethodnih mečeva – bilo je mnogo promašenih zicera i izgubljenih lopti, pa je Crna Gora od starta jurila prednost rivala. Rumunija je u 26. minutu vodila 13:9, a nakon prvog poluvremena bilo je 15:11.

Nakon što su Rumunke na početku drugog poluvremena stekle šest golova prednosti (18:12), pobjednik je praktično, bio odlučen, iako su Jelena Vukčević i saigračice sredinom drugog poluvremena uspjele da priđu na tri gola (23:20) u 45. minutu.

Mia Ražnatović je bila najbolja igračica u našem timu sa šest golova, Jelena Vukčević je postigla četiri, a po tri Nikoleta Radmanović, Nikolina Marković i Tijana Lutovac.

Ponovo su sjajne bile naše golmanke – Marija Marsenić je upisala 12, a Andrea Škerović tri odbrane.