Petak, 19 Aprila, 2024

Juniori izgubili i od Poljske, samo dvije pobjede čuvaju mjesto u eliti

Naši juniori igraće za plasman od 13. do 16. mjesta na Eurobasketu u Izmiru.

Da bi sačuvali opstanak crnogorski košarkaši moraju pobijediti oba meča do kraja prvenstva.

Peti poraz u Izmiru stigao je od Poljske u prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 16. pozicije – 74:68.

Naš sastav je nakon dobrih 20 minuta potpuno stao u nastavku i propustio šansu da trijumfom osigura ostanak u eliti i za sljedeću generaciju.

Sve je djelovalo odlično 20 minuta u igri našeg tima.

Odbrana je bila čvrsta, defanzivni skok vrlo solidan pa smo primili svega 26 poena za dvije četvrtine. Tako smo imali i prednost od dva poena.

Poljska je za prva četiri minuta trećeg perioda napravila seiriju 13:3 i stigla do 39:31. Tri minuta kasnije stigla je Poljska prvi put do dvocifrene prednosti 46:35. Uspjeli smo u finišu četvrtine da priđemo na -5 i to je bilo sve. Sredinom posljednjeg perioda bilo je maksimalnih -16, 68:52.

Amar Hot i Igor Joković dali su po 13 poena, 10 je dodao Krsto Dubljević.