Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Jokiću nedostajala jedna asistencija za tripl-dabl u pobjedi Denvera nad Torontom

Košarkaši Denvera pobijedili su noćas na svom terenu Toronto sa 118:113, i tako zabilježili četvrti uzastopni trijumf.

Kanadski tim je veći dio meča proveo u vođstvu, a dva minuta i 20 sekundi prije kraja imali su plus šest (111:105).

Denver za malo više od minuta pravi seriju 7:0 i do kraja potvrđuje devetu vezanu pobjedu na domaćem terenu.

Džamal Marej je bio najefikasniji u domaćem timu sa 24 poena, Majkl Porter džunior je dodao 20 poena, uz pet skokova, dok je Aron Gordon upisao 19 poena, šest skokova i pet asistencija.

Srpskom centru Nikoli Jokiću nedostajala je jedna asistencija za novi tripl-dabl u sezoni. On je u pobjedi svog tima zabilježio 17 poena, 13 skokova i devet asistencija.

Fred Vanvlit je ostvario dabl-dabl u gostujućem timu sa 21 poenom i 14 asistencija, Paskal Sijakam je postigao 19 poena, a Jakob Peltl je zabilježio 18 poena i devet uhvaćenih lopti.

Denver je na prvom mjestu Zapadne konferencije sa 46 pobjeda i 19 poraza, dok je Toronto deveti na tabeli Istočne konferencije sa učinkom od 32 pobjede i 34 poraza.

Majami je na svom terenu savladao Atlantu sa 130:128.

Gosti su početkom druge dionice vodili sa 15 poena razlike, ali je Majami u nastavku uspio da preokrene i po četvrti put ove sezone zabilježi pobjedu nakon što su gubili sa 15 ili više poena.

Tim sa Floride do trijumfa je došao odličnim učinkom igrača sa klupe, koji su postigli rekord sezone sa 59 poena.

Džimi Batler je za domaći tim upisao 26 poena i po devet skokova i asistencija, Viktor Oladipo je dodao 22, a Kejleb Martin poen manje.

Tre Jang je imao najbolji učinak u Atlanti sa 25 poena i sedam asistencija, Dedžonte Marej je postigao 23 poena, uz osam dodavanja, dok su Sadik Bej i Džon Kolins upisali po 17 poena.

Srpski igrač Bogdan Bogdanović je za goste postigao 12 poena, uz dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Majami je na sedmom mjestu Istoka sa 35 pobeda i 31 porazom, a Atlanta je osma sa skorom 32/33.

Klivlend je na domaćem terenu poslije produžetka savladao Boston sa 118:114.

Boston je u četvrtoj četvrtini imao prednost od 12 poena razlike (99:87), a 0,8 sekundi prije kraja slobodna bacanja za pobjedu gostiju promašuje Grant Vilijams, da bi zatim posle skoka neprecizan bio i Markus Smart i meč odlazi u produžetak (109:109).

Klivlend je u produžetku slavio i tako nanio drugi uzastopni poraz Bostonu u dodatnom periodu.

Donovan Mičel je vodio Klivlend do pobjede sa 40 poena i 11 skokova, Evan Mobli je zabilježio 25 poena i 17 skokova, a dabl-dabl je ostvario i Darijus Garland sa 17 poena i 12 asistencija.

Za Boston zbog povrede nije igrao MVP Ol-star utakmice Džejson Tejtum, a najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 32 poena, uz 13 skokova i devet asistencija.

Malkolm Brogdon je dodao 24 poena, a po 12 su upisali Vilijams i Derik Vajt.

Boston je drugi na Istoku sa 45 pobeda i 21 porazom, a Klivlend zauzima četvrto mjesto (41/26).

Sakramento je na svom terenu savladao Nju Orleans sa 123:108, uz tripl-dabl Domantasa Sabonisa (19 poena i po 11 skokova i asistencija).

Filadelfija je na gostovanju pobijedila Indijanu sa 147:143, uz 42 poena Džoela Embida.

Pobjedu na gostovanju zabilježio je i Portland, koji je bio bolji od Detroita sa 110:104, i tako tom timu nanio osmi uzastopni poraz.