Četvrtak, 28 Marta, 2024

Januzaj golčinom donio Belgijancima prvo mjesto i duel s Japanom, Englezi idu na Kolumbiju

Foto EPA

Belgijanci su večeras u Kalinjingradu u direktnom okršaju za prvo mjesto savladali Engleze rezultatom 1:0.

Od samog početka Belgijanci su bili bolja ekipa na terenu, a u prvom poluvremenu uputili su čak 10 šuteva ka sjajnom Pickfordu.

Nagrada je stigla u šestoj minuti nastavka, kada je Januzaj fenomenalno pogodio na asistenciju Tielemansa.

Do kraja meča Belgijanci su digli ručnu, Englezi su imali nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

U utakmici za prestiž, Tunis je u Saransku nakon preokreta savladao Panamu rezultatom 2:1.

Panamci su u vodstvo stigli u 33. minuti autogolom Meriaha i s rezultatom 1:0 okončano je prvo poluvrijeme.

Ipak, u nastavku je Tunis preokrenuo rezultat, a u glavnoj ulozi bio je Khazri.

Prvo je u šestoj minuti nastavka asistirao Ben Youssefu za izjednačenje, a potom se i sam upisao u strijelce iskoristivši dodavanje Haddadija za konačnih 2:1.

Belgija je grupu G okončala na prvom mjestu s devet bodova. Englezi su drugi s šest, Tunis treći s tri, dok je Panama debitantski nastup okončala bez bodova.