Jadran bolji od Oradee u Barseloni

Vaterpolisti Jadrana su na pravi način otvorili drugi kvalifikacioni turnir za Ligu šampiona u Barseloni.

Crnogorski šampion je u uzbudljivom meču bio bolji od rumunske Oradee rezultatom 9:8, pa je napravio prvi korak ka plasmanu u plej-of, posljednju rundu kvalifikacija za elitu.

Novljani su sve do posljednje četvrtine kontrolisali stvari u bazenu, imali u nekoliko navrata po dva gola prednosti, ali Oradea se nije predavala.

Rumuni su došli do preokreta (8:7), ali je posljednju riječ imao tim Petra Radanovića koji je s dva vezana pogotka osigurao veoma bitan trijumf.

Jadran sjutra ima dvije utakmice.

Od 11.45 igra protiv francuskog Nojzi le Seka, a u 21 je protivnik Gimaraeš iz Portugala.