Iznenađenje u Minhenu, Lajpcig srušio Bajern

Bajern bi mogao da ostane bez titule u Bundesligi – Lajpcig je pobijedio Bavarce u Minhenu 3:1, u pretposljednjem kolu i sada ključeve Salatare u svojim rukama ima Borusija.

Ekipa Tomasa Tuhela dobro je počela utakmicu i povela u 25. minutu pogotkom Serža Gnabrija.

Međutim, nakon odmora, mnogo bolja partija gostiju sa istoka Njemačke.

Konrad Lajmer je u 65. minutu izjednačio, a onda su uslijedila dva penala za Lajpcig, oba opravdano dosuđena.

Prvi je iskoristio Kristofer Nkunku, a drugi Dominik Soboslai.

Bajern na vrhu tabele uz meč više ima bod prednosti u odnosu na Borusiju, koja igra sjutra (17.30) u Augzburgu i ima šansu da pobjedom preuzme prvo mjesto pred posljednje kolo.

Lajpcig je ovom pobjedom osigurao treće mjesto i direktan plasman u Ligu šampiona.