Iznenađenje u Kazablanki, Al Hilal bolji od Flamenga

Fudbaleri Al Hilala plasirali su se u finale Svjetskog klupskog prvenstva.

Tim iz Saudijske Arabije, inače posljednji zvanični prvak Azije, savladao je favorizovani Flamengo 3:2.

Susret u Kazablanki počeo je ranim pogotkom Al-Hilala. Igrao se 4. minut kada je Al Davsari iskoristio penal.

Sredinom prvog poluvremena je Pedro izjednačio rezultat, da bi uoči odlaska na odmor Al Davsari ponovo bio precizan sa bijele tačke, pa je Al Hilal zadovoljniji otišao na 15-minutnu pauzu.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 70. minutu kada je Vijeto efektnim golom uvećao prednost Al-Hilala na 3:1.

Flamengo je u drugom poluvremenu igrao sa desetoricom zbog isključenja Žersona, a sa desetoricom je stigao do počasnog pogotka, ponovo se potpisao Pedro.

Protivnik Al-Hilala u borbi za trofej biće pobjednik sjutrašnjeg polufinala između Real Madrida i Al-Ahlija.