Iznenađenje na Rolan Garosu: 186. teniser svijeta eliminisao Beretinija

Veliko iznenađenje priredio je Danijel Altmajer u trećem kolu Rolan Garosu.

Altmajer, Foto: Eurosport.com

22-godišnji Njemac je savladao osmog nosioca Mateu Beretinija sa 3:0, po setovima 6:2, 7:6, 6:4.

Nakon što je 186. teniser svijeta dobio prvi set prilično lako u drugom je favorizovani Italijan vodio 5:4 i servirao, ali je ispustio priliku da izjednači.

Kada je Althajmer dobio taj brejk drugog dijela igre, dobio je novu injekciju samopouzdanja, koja ga je odvela do jedne od najvećih pobjeda u karijeri.

U osmini finala čeka ga pobjednik meča Bautista Agut – Karenjo Busta.

Plasman dalje izborio je ubjedljivom pobjedom Andrej Rubljov, koji je u tri seta savladao Kevina Andersona i slijedi mu meč sa boljim iz duela Fučovič-Monteiro.

Za mladog Rusa bila je to 28. pobjeda ove godine, osma uzastopna na šljaci, nakon što je prošle sedmice osvojio turnir u Hamburgu.