Istorijska noć za Britaniju: Radukanu šampionka US opena

Britanska teniserka je u finalu pobijedila Lejlu Fernandez 6:4, 6:3 i postala je prva Britanka grend slem šampionka poslije 44 godine. Radukanu je tako kompletirala nevjerovatan turnir pošto je do trona stigla iz kvalifikacija

Ema Radukanu je nova šampionka US opena.

Britanska teniserka je u finalu pobijedila Lejlu Fernandez 6:4, 6:3 i postala je prva Britanka grend slem šampionka poslije 44 godine.

Radukanu je tako kompletirala nevjerovatan turnir pošto je do trona stigla iz kvalifikacija.

Odigrala je ukupno deset mečeva i nije izgubila nijedan set!

Sa tribina je imala podršku čak i od Virdžinije Vejd, koja je donijela Britaniji Vimbldon 1977. i od tada je krenulo čekanje.

Radukanu je osvojila preko dva miliona dolara, ali i plasman na 23. mjesto WTA liste.

Sada je najbolja britanska teniserka, a na turnir je stigla kao 150. na planeti.