Inter pobijedio Fiorentinu i odbranio Kup Italije

Inter je večeras u Rimu pobijedio Fiorentinu sa 2:1 i osvojio deveti trofej u Kupu Italije.

Fudbaleri Intera osvojili su večeras deveti Kup Italije u klupskoj istoriji i odbranili trofej osvojen prošle godine.

Inter je večeras u finalu Kupa Italije pobijedio Fiorentinu sa 2:1 na ispunjenom rimskom “Olimpiku”.

Fiorentina, koja ove sezone igra finale UEFA Lige konferencija, iznenadila je Inter, finalistu Lige šampiona i povela već u 2. minutu, golom Nika Gonsalesa.

Tada se probudio Lautaro Martines, koji je sa dva gola režirao preokret već do poluvremena, postavivši konačan rezultat.

Argentinac je u 29. minutu izbjegao ofsaj nad asistenciju Marcela Brozovića i pogodio suprotni ugao.

Lautaro je u 37. minutu pravom akrobacijom nakon centaršuta Barele zakucao loptu u mrežu i donio veliko slavlje navijačima Intera.

Za “nerazure”, ovo je deveti trofej Kupa Italije, kojim su se na drugom mjestu vječne liste izjednačili sa Romom. Neprikosnoven je Juventus sa 14 pehara Kupa.