Inter izgubio u Speciji

Inter je nastavio sa očajnim rezultatima na gostovanjima ove sezone.

Sada mu je mjeru uzela Specija, pa je “crno-plavima” sve ugroženija pozicija na tabeli koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Inter je izgubio 2:1, iako je u prvom poluvremenu imao penal (promašio ga je Lautaro Martines) i još velike šanse. Ni njih nije iskoristio argentinski napadač…

Kazna je uslijedila u 55. minutu kada je Maldini donio prednost domaćinu, a Inter je izjednačio u 83. iz još jednog penala. Realizovao ga je Lukaku, pošto je fauliran Damfris.

Očekivalo se da Inter krene u napade, a onda je dosuđen jedanaesterac za Speciju kada je Damfris udario Kovaljenka.

Siguran je sa bijele tačke bio Enzola.

Inter je na drugom mjestu na tabeli sa 50 bodova, ali prijete mu Lacio, Roma i Milan koji imaju dva odnosno tri boda manje.

Specija je sada, uz meč više, na šest bodova više od Verone koja je u zoni ispadanja.