Srijeda, 24 Jula, 2024

EURO2024: Švajcarska – Škotska 1:1: I Švajcarci u nokaut fazi

Švajcarska i Škotska igrali su večeras u Kelnu 1:1 i na taj način sa četiri boda iz dvije utakmice i mnogo boljom gol-razlikom od večerašnjeg rivala učvrstili se na drugom mjestu grupe.

Fudbaleri Švajcarske remijem protiv Škotske gotovo sigurno su obezbjedili drugo mjesto u grupi A i plasman u osminu finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Škotska je morala da igra na pobjedu i takav pristup dao je rezultat već u 13. minutu kada je stigla do prednosti.

Škotska mje izvela brzi kontranapad i za čas se iz faze odbrane preselila u kazneni prostor rivala, Skot Mektominej je dobio povratnu loptu na 15 metara, šutirao pravo u golmana Zomera, ali se ispred njega ispriječio Fabijan Šer, postavio nogu i savladao svog čuvara mreže.

Ipak, prednost Škota nije dugo trajala, a grešku odbrane Škotske iskoristio je Džerdan Šaćiri i fantastičnim udarcem sa 20 metara pogodio sam rogalj desnog ugla gola rivala za 1:1.

Do kraja utakmice Švajcarska je još dva puta postigla golove, ali su oni poništeni zbog ofsajda, po jedan u prvom i drugom poluvremenu.

Prvu pravu šansu u drugom poluvremenu imala je Švajcarska u 59. minutu, a čpropustio ju je Endoja kojeg je ponovo da se upiše u strijelce zaustavio Gan.

U 67. minutu utakmice Škotska je ponovo imala priliku da povede, ali je sa pet metara glavom Henli pogodio stativu i rezultat je ostao nepromjenjen.

U 85. minutu Embola je na centru izmakao odbrani Škotske, istrčao 40-tak metara i savladao golmana Gana, ali je bio u ofsajdu, tako da je ostalo 1:1.