I A MCKL: Primorje bolje od Milenijuma na otvaranju 12. kola

Košarkaši Primorja 1945 dobili su Milenijum 79:73 u prvom meču 12. kola I A MCKL.

Novljani su slavili na svom parketu i stigli do šeste pobjede u prvenstvu uz pet poraza.

Domaći su vodili u većem dijelu meča, Milenijum je na startu imao 6:0, ali je Primorje serijom 9:0 preuzelo vođstvo polovinom prve četvrtine.

Deset razlike bilo je nakon deset minuta, a početkom treće četvrtine i maksimalnih 17 – 49:32.

Milenijum se tu nije predao, prišao je sa deset vezanih poena na 75:70, međutim u posljednja dva minuta Primorje je osiguralo pobjedu nanijevši Podgoričanima osmi poraz.

Najzaslužniji za to bio je Dragan Bjeletić sa 22 poena i 13 skokova, 16 poena, devet asistencija imao je Ognjen Micović.

U redovima Milenijuma 20 poena Luke Žugića, 18 Nemanje Gavranića.

Danas od 18 sati igra se meč Podgorica – Jedinstvo 1950.