Utorak, 23 Aprila, 2024

I A MCKL: Miloš Popović pogodio za pobjedu Lovćena

Košem Miloša Popovića, dvije sekunde prije kraja, košarkaši Lovćena savladali su Podgoricu 93:91 (17:33, 18:17, 29:23, 29:18), u derbiju 16. kola Prve A lige.

Podgorica je sada na skoru 11-5, dok je Lovćen upisao 12. trijumf ove sezone (ima i dva poraza).

Duel između ABA2 ligaša donio je dosta uzbuđenja, preokreta, ali i izuzetno lijepih poteza, a sigurno će se pamtiti nekoliko atraktivnih zakucavanja Džastina Robinsona… Podgorica je u 7. minutu prvi put stigla do dvocifrene razlike (21:11), dok je na kraju dionice bilo 33:17, a u prvom minutu drugog kvartala i 36:19. Maksimalnu prednost domaćin tim imao je sredinom druge četvrtine, kada je Tomašević ubacio oba bacanja za 42:24.

Lovćen je u 25. minutu nakon dužeg vremena izašao iz dvocifrenog minusa (60:51), ali je trojkom Novaka Musića Podgorica u 27. minutu zadržala opipljiviju razliku (66:56), da bi nakon zakucavanja Marka Kovačevića bilo +13 (71:58).

Gosti se, međutim, nijesu predavali, a da će se gledati dramatičan finiš bilo je jasno tri minuta prije kraja, kada je Miloš Popović pogodio za egal – 83:83.

Poslije promašenog polaganja Musića, Đukanović je ubacio trojku za preoket, a 52 sekunde prije kraja Mašan Vrbica je, takođe, bio siguran iza linije 6,75 (91:87). Podgorica je dobro kreirala napad, Robinson po ko zna koji put zakucao uz faul, ali je promašio dodatno bacanje.

Međutim, Musić je uspio da pogodi za egal pet sekundi do kraja – 91:91. Nakon tajm-aut, Vrbica je izveo loptu iz auta, dodao Milošu Popoviću koji je našao put za pobjedonosni koš unutar reketa, da bi Kovačević sa centra promašio trojku za pobjedu, jer je lopta ostala na obruču… Najbolji u ekipi Lovćena bili su Vrbica sa 31 poenom, devet asistencija i pet skokova, te Miloš Popović sa 28 poena id evet skokova.

U redovima podgoričkog tima najbolji bio Musić sa 20 poena, te po sedam skokova i asistencija.