Petak, 29 Marta, 2024

I A MCKL: Budućnost postigla 130 poena protiv Lovćena

Košarkaši Budućnosti su ostvarili nestvaran rezultat i savladali Lovćen 130:89 u prvom meču polufinalne serije u Kupu CG.

”Plavi” su poslije 20 minuta u prvom polufinalu Kupa Crne Gore vodili 62:58, a čak 120 poena najbolje govori o odbranama dva tima.

”Plavi” su šutirali trojke 16-10, ”crveni” 14-8, što je još jedan pokazatelj ”kvaliteta” defanzivne igre oba tima.

U nastavku je, ipak, do izražaja došla klasa vicešampiona ABA lige, koji je nastavio u istom ritmu u napadu, ali se uozbiljio u odbrani i slavio 130:93.

Lovćen je mnogo bolje počeo meč i trećom trojkom Milutina Đukanovića već nakon pet minuta i 20 sekundi vodio 20:12.

Noa Starki je u 8. minutu prvi put donio dvocifrenu prednost timu Petra Jovanovića (28:18), da bi Vasilije Knežević na startu 10. povisio za rekordnih plus 12 (34:22).

Podgoričani su zaigrali ozbiljnije u 2. četvrtini, iskoristili što su im sudije dozvolile jaču igru, i košem Fedora Žugića u 17. minutu stigli do preokreta.

U nastavku nije bilo nikakvih dilema, jer je prednost izabranika Dejana Milojevića konstantno rasla do rekordnih 41 razlike u posljednjem minutu (130:89).

Najefikasniji je bio Dragan Apić sa 25 poena, Žugić je dao 16, Amedeo dela Vale 16, Suad Šehović 12, Nikola Ivanović i Petar Popović po 11…

U poraženom timu najbolji su bili Đukanović sa 25, Starki sa 18 i Miloš Popović sa 12.

U drugom polufinalu, od 21 čas, sastaju se Mornar – Sutjeska.