Srijeda, 24 Aprila, 2024

Hanoj osvojio trofej i prvi na tabeli

Nikšićanin Božidar Bandović osvojio je Superkup Vijetnama u debitantskom meču kao trener Hanoja, a dobro je krenulo i u prvenstvu.

Ekipa crnogorskog stručnjaka lider je na tabeli nakon današnje pobjede u gostima protiv Hong Lin H Tina – 3:2.

Domaćin je poveo u 11. minutu pogotkom senegalskog internacionalca Abdulaja Dialoa, ali je Bandovićev tim preokrenuo do poluvremena na 2:1.

U sastavu Hanoja bila su tri Brazilca, ali su trijumf ovoga puta režirali domaći igrači – do odlaska na odmor precizni su bili Ngujen Van Gaje i Do Hung Dung, dok je početkom nastavka tačku na meč stavio Du Daj Man, egzekucijom u 50. minutu.

Protivnik je šest minuta kasnije uspio da ublaži poraz drugim gol Dialoa, ali nije imao snage da uradi nešto više.

Bandovićev Hanoj je nakon tri kola sakupio sedam bodova, uz gol razliku 6:3.

Ekipa našeg kormilara narednu utakmicu igra 17. februara pred svojim navijačima, a rival u derbiju biće drugoplasirani Tan Hoa koji ima isti učinak – dvije pobjede i remi.