Hamilton slavio u Kini na jubilarnoj 1. 000. trci Formule 1!

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobjednik je trke Formule 1 vožene danas za Veliku nagradu Kine.

Na jubilarnoj 1.000. trci Formule 1 u istoriji Britanac je rutinski slavio. Iako je startovao sa drugog mjesta iza timskog kolege iz Mercedesa Valterija Botasa, odmah ga je u prvoj krivini prestigao i držao je prvu poziciju do kraja trke i zabilježivši 75. pobjedu u karijeri.

Botas je takođe do kraja trke zadržao drugu poziciju, ali je izgubio prvo mjesto u prvenstvu. Hamilton je sada lider F1 šampionata sa 68 bodova, odnosno šest više od Botasa.

Treće mjesto na današnjoj trci pripalo je Sebastijanu Fetelu. Nijemac je startovao sa trećeg mjesta, ali je odmah u prvoj krivini izgubio poziciju od timskog kolege iz Ferarija Čarlsa Leklera.

Ipak, Lekleru je nakon deset krugova naređeno iz boksa da mora propustiti četverostrukog prvaka, pa se on morao zadovoljiti četvrtim mjestom.