Gvardiola: Haland imao groznicu

Očekuje se da će Haland biti spreman za gostovanje Lesteru na otvanju kola Premijer lige u subotu

Erling Haland je zbog zdravstvenog problema zamijenen na poluvremenu remija Mančester sitija 0:0 protiv njegovog bivšeg kluba Borusije Dortmund u Premijer ligi.

Pep Gvardiola, menadžer šampiona Premijer lige Sitija, objasnio je situaciju u vezi napadača koji je na svega 15 nastupa ove sezone postigao fantastičnih 22 gola. Sveukupno, Norvežanin je tokom prvog poluvremena protiv Borusije imao svega 13 dodira sa loptom, a jedini šut mu je bio izblokiran.

– Erling je imao groznicu, malu temperaturu prije utakmice, kao i Žoao Kanselo. Bio je umoran, dobio je i udarac tokom meča. Zato smo odlučili da ga zamijenimo. U tom periodu smo se dosta mučili i bili su nam potrebni svježi igrači – objasnio je Gvardiola.

Očekuje se da će Haland biti spreman za gostovanje Lesteru na otvanju kola Premijer lige u subotu. Siti je već obezbijedio plasman u osminu finala Lige šampiona.