Fojcu zlato u spustu

Švajcarski skijaš Beat Fojc olimpijski je šampion u spustu – do uspjeha karijere stigao je vremenom 1:42,69 minuta.

Četvorostruki uzastopni pobjednik Svjetskog kupa u najbržoj disciplini slavio je ispred Francuza Žoana Klarija i Matijasa Majera iz Austrije.

Fojc je osvojio treće olimpijsko odličje, pošto je prije četiri godine u Pjongčangu osvojio srebro u superveleslalomu i bronzu u spustu.

Drugoplasirani Klari je takođe ostvario najveći uspjeh u karijeri, a ujedno sa 41 godinom postao najstariji takmičar koji je osvojio medalju u alpskom skijanju na Igrama.

Među najbržih pet bili su još Kanađanin Džejsm Kroford i Norvežanin Aleksander Omot Kilde.

Slijedili su ih Dominik Paris, Marko Odermat, Vinsent Krihmajr, Maks Franc i Slovenac Boštjan Kline.