Srijeda, 24 Jula, 2024

Filkrug spasio Njemačku u nadoknadi, Mađarska šokirala Škotsku u 100. minutu

Švajcarska je vodila protiv favorizovanog domaćina sa 1:0, gol je postigao Endoje u 28. minutu, a Filkrug je postavio konačan rezultat u 92. minutu utakmice.

Švajcarska na kraju nije iskoristila slab dan Njemačke, pobijedila u Frankfurtu i na taj način osvojila prvo mjesto u grupi A, pošto je Filkrug izjednačio rezultat u drugom minutu nadoknade vremena.

Mađarska je u 100. minutu stigla do gola za pobjedu protiv Škotske i najvjerovatnije do plasmanu u osminu finala Evropskog prvenstva sa trećeg mjesta.

Njemača je odigrala dvije odlične utakmice na Evropskom prvenstvu, ali je večeras protiv Švajcarske ispoljila dosta slabosti, pogotovo u prvom poluvremenu, a u drugom, kada je bila znatno bolja uspjela da postigne izjednačujući pogodak i ostane neporažena.

Na utakmici Švacarska – Njemačka poništena su i dva gola, po jedan na obje strane.

Njenačka je prva postigla pogodak i to kakav, u 17. minutu, Andrih je fantastično šutirao sa nekig 22-23. metra iskosa sa lijeve strane i pogodio desni donji ugao gola Švajcarske, ali je njegov pogodak poništen zbog prekršaja u napadu, koji je napravio Musijala nekoliko sekundi ranije.

Švajcarska je povela u 28. minutu nakon odličnog centaršuta Frojlera sa lijevog krila, Endoje je bio najbrži i sa pet metara ubacio loptu u mrežu Nojera.

Mogao je Endoje do kraja poluvremena da obezbjedi dva gola prednosti, ali nije pogodio okvir njemačkog gloa.

U 84. minutu sjajan kontranapad Švajcarske, ali je nažalost Vargas prerano ušao u prazan prostor i bio u malom ofsajdu, pa je njegov pogodak poništen.